náhradníci: Boh. Chadim, František Ondráček, Rudolf Češka, Jan Janák, František Lovětínský, Blanka Kohnová

revizoři účtů: František Dvořák, Karel fridrich

tajemník: Jiří Brumlich

NĚMECKÁ OLEŠNÁ 1:6 SK STRMILOV

První zapás strmilovskýchh fotbalistu s Německou olešnou skončil pro strmilovské vítězstvím 6:1, sestavě

Marek

Worma                                        Zikmund

Peltan                            Kovář                        Brada

Zeman        Brumlich            Budějovický       Kopačka        Dobrodinský

Zápas řídil sudí František Kašpárek, pozdější jednatel klubu, ze Strmilova. Zápas byl ve zahájen v 15:00 výkopem Německé Olešné (domácí). Počáteční převaha Strmilovských dávala naději na hladké vítězství, když již v páté minutě podařilo se Brumlichovi vstřelit první branku. Domácí nedeprimováni útočí několikrát na branku hostů, ale obrana Worma a Zikmund byli vždy na místě. 23. minuta prvního poločasu přinesla nám druhou branku, kterou velmi pohotově a vtipně vstřelil Kopačka, prudkou ranou do rohu. Hra je nyní vyrovnanější, když v tom z náhlého úniku ze středu hřiště dává třetí branku opět Kopačka, proti které je domácí brankář bezmocný (30. minuta). Ke konci poločasu je sražen Brumlich obráncem domácích a kopala se penalta, kterou jsme proměnili (ve 42. minutě). Poločas 4:0 pro Strmilov.

Po změně stran přestavěli domácí poněkud mužstvo změna přinesla hře druhého poločasu mrštnější a ostřejší spád. V 57. minutě dává pravá spoj domácích první a poslední branku domácí Německé Olešné. Hned po odcentrování zmocní se však míče náš Kopačka a dociluje branky, která upravuje skóre na 5:1 pro Strmilov. Hra je pro úmorné teplo pomalejší, ale vyznačuje se ostrostí ze strany domácích, tak je sudí Kašpárek nestačí napomínat. Konečně v 83. minutě vnikne Kovář po křídle a nečekanou ranou překvapí brankaře šestou a tudíž poslední brankou. Ke konci zápasu se několikrát vyznamenala záloha i obrana, když se domácí snažili změnit výsledek, což se jim však nepodařilo.

Z našeho mužstva nutno vyzdvihnout výkony Kováře a Peltana v záloze, v útoku pak poněkud sobeckého Kopačku, který měl střelecký den a nenápadného nahrávače Budějovického. Brankář Marek neměl příliš mnoho práce. Se sudím Kašpárkem byla spokojena obě mužstva.

SK MALÝ JENÍKOV 1:2 SK STRMILOV

Za týden po zápase s Německou Olešnou byl sehrán zápas s SK M. Jeníkov v M. Jeníkově

Sestava:

Marek

Worma                                         Zikmund

Peltan                               Kovář                          Brada

Zeman       Budějovický      Brumlich       Kopačka        Hochman

Zápas byl zahájen výkopem hostů. Sudí byl pan Humml ze Strmilova. Hra po celý první poločas byla vyrovnána. Teprve ve 40. minutě prvního poločasu se podařilo Kopačkovi umístit krásnou branku hlavou, když mu krásně nacentroval Zeman. Ve druhém poločase hosté mocně útočí, ale útoky stroskotávají na řízné obraně domácích, nebo končí míče v rukou brankáře. Hosté se nemohou najíti, vadí jim zřejmě malé rozměry hřiště. I během zápasu Kovář i Kopačka nastřelují tyč. Budějovický, se sám několikrát probíjí, ale je zastaven obranou, často zbytečně ostře, což sudí přehlíží. Ve druhém poločase je prává strana lepší než levá. Normální čas skončil nerozdhoně za stavu 1:1. Na přání domácích byl zápas prodloužen a již v 5. minutě prodloužání dal Hochman vítěznou branku.

Kunžak 2:2 SK STRMILOV

Další zápas hraný na Kunžáckou pouť v Kunžaku dne 27. srpna 1944. Tento zápas je prvním zápasem již ustaveného klubu SK Strmilov. Neboť při předcházejících zápase formálně ustaven.

Sestava:

Sedlák

Worma                            Zikmund

Smejkal                Kašpárek               Zeman

Burda         Marek            Michal      Nekvasil       Nacházel

Zápas skončil remizou 2:2, což je úspěcehm Strmilova, neboť za Kunžak nastoupili skušenější hráči. Sudí byl Šimek z Kunžak, na něhož si Strmilovští modou právem naříkat, neboť nadržoval domácím až příliš okatě, chtěl jim pomoct vyhrát zápas, když toho nebyli sami schopni. Za hosty vstřelil první branku Michal ve 23. minutě, druhou branku vstřelil Marek ve 27. minutě ránou do rohu. Potom domácí snížili náskok pravou spojkou čímž byl stav upraven na 2:1 z pohledu Strmilova. Ve druhém poločase nastoupili domácí posíleni novými hráči a sudí odpískal proti Strmilovu tři penalty z nichž Kunžak dal pouze jednu. Zápas byl předčasně ukončen, neboť SK Kunžaku praskl míč a neměli jiný.